Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

20.02.2018 r. Kolejni Partnerzy

obrazek


GlobalLogic to globalny lider w świadczeniu usług z zakresu pełnego cyklu rozwoju produktu, specjalizujący się w projektowaniu, tworzeniu, testowaniu i integracji oprogramowania.

Oddział szczeciński zatrudnia ponad 160 inżynierów. To bardzo dynamicznie rozwijające się centrum oprogramowania (dotychczasowy wzrost to ok. 45% rocznie), z ambitnymi planami wzrostu na przyszłość. GlobalLogic wyróżnia się na tle innych firm IT w Szczecinie przede wszystkim różnorodnością domen, technologii, jak i języków programowania przy zachowaniu otwartej komunikacji, przyjaznej atmosfery i elastycznych godzin pracy. Ciekawe projekty z takich branż jak: motoryzacja, telekomunikacja, militarna, symulatory czy IoT (Internet rzeczy), zapewniają pracownikom możliwość rozwoju i zdobywanie doświadczeń z różnych domen.

GlobalLogic w Szczecinie tworzy najnowsze rozwiązania z obszaru programowania dla motoryzacji, które na rynku będą wykorzystywane dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat. Kierowcy na całym świecie korzystają i będą korzystać z naszego oprogramowania. GlobalLogic w Szczecinie może poszczycić się ponad 50 projektami z zakresu wsparcia kierowcy (m.in. w obszarze nawigacji, wyświetlaczy, autonomicznego wspierania kierowcy, systemów bezpieczeństwa), zrealizowanych dla największych i najbardziej znaczących producentów samochodów na rynku światowym. GlobalLogic w Szczecinie aktywnie wspiera lokalne środowisko, w tym m.in. Klaster.IT, PMI, a przede wszystkim blisko współpracuje ze środowiskiem akademickim ZUT, WSTE oraz AM.
obrazek


W Mobica zajmujemy się rozwojem oprogramowania.

Na co dzień dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania dla największych firm z wielu branż: motoryzacyjnej, finansowej, aplikacji mobilnych, telewizyjnej, półprzewodnikowej, lotniczej i morskiej. Nasze ponad 10-letnie doświadczenie zaowocowało zadowoleniem klientów i uznaniem branży.

W 2015 roku Mobica została uznana za najszybciej rozwijającą się firmę międzynarodową w Wielkiej Brytanii wg. The Sunday Times HSBC International Track 200. Mobica to firma, którą tworzą pasjonaci najnowszych technologii. Budujemy wspólnotę w 10 biurach: od naszej siedziby w Wilmslow, przez meksykańską Guadalajarę, Dolinę Krzemową, po biura w Polsce, w tym Szczecin.


13.02.2018 r. Patronat Honorowy Marszałka Województwa

obrazek
Z przyjemnością informujemy, że Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz objął swym patronatem honorowym III edycję sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł.” 

12.02.2018 r. Warsztaty dla zarejestrowanych uczestników Sympozjum

obrazek
Firma B&R poprowadzi w piątek (9 marca) dla zarejestrowanych uczestników Sympozjum warsztaty pt. "Nowoczesne programowanie elementów automatyki".

Podczas warsztatu uczestnicy poznają atrakcyjny i przystępny sposób programowania elementów automatyki. Na zajęciach oswoimy się z systemem sterowania firmy B&R oraz innowacyjnym podejściem projektowania, które znacząco ułatwia programowanie nawet tak zaawansowanych elementów jak np. układy serwonapędowe.

Uczestnikami warsztatów mogą być zarówno uczniowie techników, szkół średnich oraz oczywiście studenci. Aby wziąć w nich udział należy znać podstawy programowania.

Zapraszamy do udziału!!!


09.02.2018 r. Kilka informacji o naszym partnerze - B&R

obrazek
B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji  z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwami na całym świecie.  Jako globalny lider w automatyce przemysłowej, B&R łączy najnowocześniejsze technologie z kunsztem inżynieryjnym, oferując klientom z praktycznie każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki maszyn i automatyki zakładowej, sterowania napędami, interfejsów HMI oraz zintegrowanej technologii bezpieczeństwa.

Jako firma oferująca innowacyjne rozwiązania dla przemysłu, staramy się szerzyć wiedzę o technologii B&R w środowiskach naukowych. Współpracujemy z wieloma wiodącymi uczelniami technicznymi w Polsce i na świecie oraz nieustannie rozwijamy naszą działalność w tym obszarze. W ramach nawiązanej współpracy wyposażamy laboratoria uczelni technicznych, co pozwala unowocześniać i uatrakcyjniać zajęcia dydaktyczne oraz propagować nowoczesne rozwiązania stosowane obecnie w przemyśle. Angażujemy się w wiele przedsięwzięć dla studentów, organizujemy m.in. praktyki, staże i warsztaty. Współpraca z uczelniami technicznymi znajduje swój wyraz także w realizacji prac badawczych i naukowych, aktywnym uczestniczeniu w procesie dydaktycznym oraz w ofercie miejsc pracy dla absolwentów.Więcej informacji na www.br-automation.com
 

Link do strony
https://www.br-automation.com/pl/kariera/studenci/

Polecamy filmy na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=_pHNJXsjVzM&index=2&list=PL_prqCg0ThYcWBZCUmPY8FbfwY81fyIbM

https://www.youtube.com/watch?v=VHhTL44RbPU&index=3&list=PL_prqCg0ThYcWBZCUmPY8FbfwY81fyIbM
  
https://www.youtube.com/watch?v=Cvczk952B1A


08.02.2018 r. Pierwsi Partnerzy

Mamy pierwszych potwierdzonych Partnerów III Sympozjum MTP:
obrazek
obrazek

07.02.2018 r. Rejestracja otwarta

Pod poniższym linkiem znajduje się formularz rejestracyjny. 
https://docs.google.com/forms/d/1J1Q2m8pDqdpn5nz1OiiMl3KyOL7pQfL00xjQDm7wdYE/edit?ts=5a7b0ad0 

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 22 lutego 2018 r. 

30.01.2018 r. Program i opłaty za uczestnictwo w Sympozjum

W odpowiednich zakładkach pojawiły się ramowy harmonogram  i opłaty za udział w Sympozjum

27.01.2018 r. Patroni Medialni

Mamy już potwierdzonych trzech Patronów Medialnych:
obrazekobrazekobrazek

26.01.2018 r. Witamy!

Witamy na stronie Sympozjum "Młodzi. Technika. Przemysł."