Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

11.03.2018 r. Partnerzy, który byli podczas Sympozjum

obrazek
Firma SONEL S.A. jest jednym z największych polskich producentów wysokiej jakości przyrządów pomiarowych. Wykorzystując innowacyjne technologie tworzymy i dostarczamy specjalistyczne urządzenia i usługi, dbając o Twój komfort i bezpieczeństwo każdego dnia.


Istotą naszych działań jest dostarczanie intuicyjnych, funkcjonalnych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, nowoczesnych przyrządów pomiarowych, które pomogą zwiększyć wydajność Twojej pracy gwarantując precyzyjność pomiarów.

obrazek
Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 11 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. 


Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 60 krajów na 5 kontynentach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach użyteczności publicznej – biurach, hotelach, galeriach handlowych i sklepach, kinach, teatrach, muzeach itd.  


Portfolio marki uzupełniają podłogi specjalistyczne Barkiet Sport, stosowane m.in. w halach i salach sportowych, klubach fitness, salach tanecznych i boiskach do squash’a. Marka oferuje również pełną gamę akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg oraz znane z wysokiej jakości biopaliwa drzewne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.


Firma Barlinek przywiązuje dużą wagę do tego, aby stosowane technologie i gotowe wyroby firmy były ekologiczne i neutralne dla środowiska naturalnego.


Dzięki stałej modernizacji zakładu oraz inwestycjom w nowoczesne technologie to jedno z najczystszych przedsiębiorstw tej branży w Polsce. Działania firmy Barlinek pokazują, że ochrona środowiska może być dla firm nie tylko narzuconym przez prawo poszczególnych krajów obowiązkiem, ale także ważnym elementem długookresowej strategii rozwoju.
obrazek
Firma Hiab jest światowym liderem w dziedzinie przeładunku drogowego, inteligentnych usług i rozwiązań połączonych cyfrowo. Oferta Hiab obejmuje najlepsze w swojej klasie żurawie cargo HIAB, żurawie leśne i recyklingowe LOGLIFT i JONSERED, podwieszane wózki widłowe MOFFETT, urządzenia do wymiany nadwozi MULTILIFT, jak również platformy załadunkowe DEL, WALTCO i ZEPRO. Jako pionier w swojej branży firma Hiab koncentruje się na zwiększaniu wydajności naszych klientów i kształtowaniu przyszłości inteligentnego przeładunku. www.hiab.com Hiab jest częścią Cargotec Corporation. www.cargotec.com

obrazek
LM Wind Power jest wiodącym światowym producentem łopat do turbin wiatrowych. Zajmujemy się także serwisowaniem naszych produktów w energetyce wiatrowej. Jesteśmy firmą o globalnym zasięgu i cenionym partnerem na rynkach całego świata, dostarczając innowacyjne rozwiązania naszym klientom. Nasze fabryki znajdują się na czterech kontynentach: Europa, Azja i obie Ameryki.
obrazek
Nasza fabryka położona jest w Szczecinie, nad Odrą i została zaprojektowana jako zakład seryjnej produkcji fundamentów morskich farm wiatrowych. Produkujemy fundamenty pośrednie, kratownicowe i monopale. 
Możemy się poszczycić najwyższą w Europie suwnicą (120 m wysokości, 1400 t udźwigu), przeznaczoną do finalnego montażu i załadunku struktur o wysokości do 90 metrów. Dzięki doskonałej lokalizacji fabryki na wyspie, na rzece Odrze, możliwy jest bezpośredni załadunek struktur na barki oraz łatwy dostęp do Bałtyku i Morza Północnego.
Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, unikalnym technologiom spawalniczym, wysoko wyspecjalizowanym ekspertom i własnemu działowi inżynierii i designu, ST³ Offshore jest zdecydowanie jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców konstrukcji stalowych na rynku offshore. Nasze kompetencje i wysokie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, jakości i ochrony środowiska czynią z nas partnera godnego zaufania.


06.08.2018 r. Przedstawiamy kolejnego Partnera

obrazek
Vestas Poland Sp. z o.o. została utworzona w 2003 roku, jako firma zajmująca się serwisowaniem nowo zainstalowanych turbin wiatrowych. Od chwili powstania, spółka systematycznie rosła, zyskując miano jedynego dostawcy kompleksowych usług serwisowych w kraju. 

Jesteśmy częścią duńskiej firmy Vestas Wind Systems A/S, globalnego lidera branży energetyki wiatrowej.
  
Obecnie Vestas Polska zatrudnia blisko 350 wykwalifikowanych pracowników, w tym ok 150 doświadczonych techników, stale inwestując w podnoszenie ich kompetencji i wiedzy z zakresu najnowszych technologii. 

Nasze biura znajdują w Szczecinie i Warszawie, a w całej Polsce posiadamy 19 lokalnych punktów serwisowych. Obecnie dynamicznie rozwijamy także funkcje globalne: Service Delivery Center w naszym szczecińskim biurze oraz Global Sourcing i Supplier Quality Engineering w biurze w Warszawie.

05.03.2018 r. Do sympozjum kilka dni, więc przedstawiamy kolejnych Partnerów

obrazek
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 r. posiada ponad 70 fabryk opon na całym świecie i zatrudnia ponad 144 000 pracowników. Fabryka w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Bridgestone. Pracuje w niej ponad 900 osób. W Bridgestone Stargard produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów (TBR), dystrybuowane na cały świat. W 2014 r. uruchomiono tu nowoczesną linię technologiczną do wytwarzania ekologicznych produktów - bieżników przygotowanych do ponownego nałożenia na opony ciężarowe.

obrazek
DGS Poland stanowi część duńskiej grupy William Demant Holding, numeru jeden w produkcji sprzętu diagnostycznego oraz lidera w produkcji aparatów słuchowych. Możliwe, że słyszałeś już o DGS, a to dlatego, że jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniamy bowiem ponad 2000 osób! Dajemy przestrzeń do rozwoju absolwentom kierunków technicznych i osobom doświadczonym. Oferujemy odbycie płatanych praktyk, w których będziesz miał możliwość dokładnie poznać naszą organizację.


02.03.2018 r. Do sympozjum dołącza ASTOR


obrazek
ASTOR od 30 lat z pasją unowocześnia przemysł dostarczając najnowsze technologie z zakresu automatyzacji produkcji, robotyzacji procesów oraz systemy IT do zarządzania i nadzoru produkcji. Ważną częścią działalności firmy jest wspieranie w rozwoju ludzi, z którymi współpracuje. W ramach Akademii ASTOR oraz ASTOR Consulting dzieli się wiedzą techniczną i biznesową z inżynierami oraz menedżerami.

To firma z polskim kapitałem, zatrudniająca około 130 osób. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu. ASTOR jest wieloletnim partnerem biznesowym globalnych firm, np. GE Automation & Controls (od 24 lat), Wonderware by Schneider Electric (od 21 lat), Kawasaki Robotics, SATEL, Horner i EPSON.

W ramach realizacji wizji firmy, ASTOR pracuje nad budowaniem szacunku do polskiej myśli inżynierskiej i menedżerskiej. Projekty, które to wspierają to budowanie marek własnych: Astraada - Praktyczna Automatyka oraz Comodis - Open technologies. Smart building.

ASTOR stworzył także rozwiązania w obszarach:
- efektywności energetycznej i monitoringu energii - system Envidis,
- robotyzacji procesu spawania - ASTOR GreenWelding.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

27.02.2018.r Do Sympozjum dołączył kolejny Partner

 obrazek
Jesteśmy wiodącym producentem w Europie zautomatyzowanych systemów i urządzeń logistyki wewnętrznej. Nowoczesny zakład produkcyjny gwarantuje że 95% procesów produkcji naszych systemów odbywa się w 1 miejscu. Korzyść dla klienta = elastyczność i niezależność.
Doświadczona kadra badawcza, rozwinięty i zaawansowany technologicznie dział projektowy gwarantują indywidualne podejście do każdego klienta, do każdego projektu.
Wdrażamy nasze systemy transportu i składowania na całym świecie w 8 branżach. Rocznie realizujemy 350 projektów, zaufało nam ponad 1000+ klientów w samej Europie, połowa z nich to nasi stali klienci.


26.02.2018 r. Kolejny Partner

obrazek
Kongsberg Maritime Poland należy do światowej sieci oddziałów Kongsberg. Specjalizujemy się w usługach oraz sprzedaży rozwiązań dla rynku elektroniki morskiej oraz technologii informacyjnych, w obsłudze serwisowej urządzeń elektroniki okrętowej, lokalnie projektujemy zintegrowane systemy automatyki a także jesteśmy postrzegani jako specjaliści w dziedzinie technologii informatycznych. Produkujemy i dostarczamy systemy dynamicznego pozycjonowania, nawigacji, detekcji, łączności i automatyki dla jednostek pływających i instalacji typu offshore. Nasz cel to doskonałość w obsłudze klientów, którym to dostarczamy usługi na najwyższym poziomie i o nieskazitelnej jakości.

Siłą naszej firmy są ludzie. Konsekwentnie dbamy o rozwój umiejętności wszystkich naszych pracowników, rozwijając ich kompetencje i poszerzając wiedzę, by w pełni rozwinąć ich potencjał. Cenimy indywidualność i różnorodność naszych pracowników, pozostawiając im przestrzeń i swobodę do działania, poprzez tworzenia relacji, które charakteryzuje tolerancja, wzajemny szacunek i respekt. Dbamy o stabilność miejsc pracy naszych pracowników, dzięki czemu od wielu lat zachowujemy niski poziom rotacji zatrudnienia. W naszej firmie ludzie tworzą zgrany zespół i z pasją realizują zawodowe cele i zadania. Każdego dnia wspieramy działania naszych pracowników w przyjaznej i swobodnej atmosferze pracy, dbając o utrzymanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Szczególnie dbamy o relacje między pracownikami i przyjazną atmosferę, która prowadzi do wytworzenie poczucia przynależności i identyfikacji z firmą.

25.02.2018 r. Kilka zdań o naszym kolejnym Partnerze

obrazek

Założona w 1978 roku KK Wind Solutions jest wiodącym dostawcą systemów elektrycznych wprzemyśle wiatrowym. Przedsiębiorstwo dostarczyło już ponad 20 tys. systemów kontrolnych dlaturbin wiatrowych na całym świecie, w tym około 60 proc. systemów zainstalowanych na morskichfarmach wiatrowych na świecie.

Firma posiada swoje oddziały w 5 krajach. Siedziba główna firmy znajduje się w Danii, tutaj tworzonesą prototypy oraz przeprowadzane testy. Nowoczesny oddział produkcyjny, zlokalizowany wSzczecinie, działa od roku 2003 i zatrudnia blisko 600 pracowników. Od niedawna działa równieżzakład produkcyjny w Indiach. Firma posiada także biura sprzedaży w Niemczech oraz StanachZjednoczonych.

KK Wind Solutions wyróżnia się na tle innych firm dzięki doświadczeniu w integrowaniu systemów orazstosowanych rozwiązaniach w zakresie łańcucha dostaw. Silny nacisk, jaki przedsiębiorstwo kładzie nainnowacje oraz integracje, pozwala na stałe przekraczanie oczekiwań klientów i udoskonalaniedostarczanych rozwiązań.

Najcenniejszym elementem KK Wind Solutions są pracownicy, dlatego organizacja zapewnia imbezpieczne oraz zdrowe środowisko pracy. Celem firmy jest zerowa wypadkowość przy pracy. Od 2012roku KK Wind Solutions posiada certyfikat zgodny z wymaganiami normy OHSAS 18001 (SystemZarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy), który podkreśla zaangażowanie w nieustanne wdrażaniei doskonalenie tych procesów.

23.02.2018 r. Kilka informacji od naszego Partnera

obrazek
Jesteśmy europejską firmą technologiczną działającą na rynku telekomunikacyjnym od dziesięciu lat. Projektujemy i wytwarzamy urządzenia sieciowe w technologii Fiber-to-the-Home (FTTH), które dostarczają użytkownikom końcowym szerokopasmowy Internet, telefonię oraz telewizję. Oprócz tego rozwijamy i oferujemy systemy do monitorowania stanu sieci, które pomagają zespołom wsparcia technicznego firm telekomunikacyjnych w ich codziennej pracy. Nasze rozwiązania wyznaczają standardy na rynku, a my staramy się dopasowywać usługi do indywidualnych potrzeb naszych klientów.
 
Nasza siedziba główna zlokalizowana jest w Danii, a cały dział R&D w Szczecinie oraz Toruniu. Tutaj rozwijamy część sprzętową produktu (hardware), oprogramowanie (software), testujemy nasze rozwiązania (quality assurance) , oraz zapewniamy serwis i wsparcie techniczne dla wszystkich naszych klientów (service, support).
 
W związku z ambitnymi planami biznesowymi powiększamy nasze portfolio produktowe, a co za tym idzie zwiększamy liczebność działu R&D. Jeśli chcesz rozwijać się pracując nad prawdziwymi produktami, oraz z najnowszymi standardami w telekomunikacji, dołącz do nas!

22.02.2018 r. Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin

 obrazek
Z przyjemnością informujemy, że Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek objął swym patronatem honorowym III Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł.” 

20.02.2018 r. Kolejni Partnerzy

obrazek


GlobalLogic to globalny lider w świadczeniu usług z zakresu pełnego cyklu rozwoju produktu, specjalizujący się w projektowaniu, tworzeniu, testowaniu i integracji oprogramowania.

Oddział szczeciński zatrudnia ponad 160 inżynierów. To bardzo dynamicznie rozwijające się centrum oprogramowania (dotychczasowy wzrost to ok. 45% rocznie), z ambitnymi planami wzrostu na przyszłość. GlobalLogic wyróżnia się na tle innych firm IT w Szczecinie przede wszystkim różnorodnością domen, technologii, jak i języków programowania przy zachowaniu otwartej komunikacji, przyjaznej atmosfery i elastycznych godzin pracy. Ciekawe projekty z takich branż jak: motoryzacja, telekomunikacja, militarna, symulatory czy IoT (Internet rzeczy), zapewniają pracownikom możliwość rozwoju i zdobywanie doświadczeń z różnych domen.

GlobalLogic w Szczecinie tworzy najnowsze rozwiązania z obszaru programowania dla motoryzacji, które na rynku będą wykorzystywane dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat. Kierowcy na całym świecie korzystają i będą korzystać z naszego oprogramowania. GlobalLogic w Szczecinie może poszczycić się ponad 50 projektami z zakresu wsparcia kierowcy (m.in. w obszarze nawigacji, wyświetlaczy, autonomicznego wspierania kierowcy, systemów bezpieczeństwa), zrealizowanych dla największych i najbardziej znaczących producentów samochodów na rynku światowym. GlobalLogic w Szczecinie aktywnie wspiera lokalne środowisko, w tym m.in. Klaster.IT, PMI, a przede wszystkim blisko współpracuje ze środowiskiem akademickim ZUT, WSTE oraz AM.
obrazek


W Mobica zajmujemy się rozwojem oprogramowania.

Na co dzień dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania dla największych firm z wielu branż: motoryzacyjnej, finansowej, aplikacji mobilnych, telewizyjnej, półprzewodnikowej, lotniczej i morskiej. Nasze ponad 10-letnie doświadczenie zaowocowało zadowoleniem klientów i uznaniem branży.

W 2015 roku Mobica została uznana za najszybciej rozwijającą się firmę międzynarodową w Wielkiej Brytanii wg. The Sunday Times HSBC International Track 200. Mobica to firma, którą tworzą pasjonaci najnowszych technologii. Budujemy wspólnotę w 10 biurach: od naszej siedziby w Wilmslow, przez meksykańską Guadalajarę, Dolinę Krzemową, po biura w Polsce, w tym Szczecin.


13.02.2018 r. Patronat Honorowy Marszałka Województwa

obrazek
Z przyjemnością informujemy, że Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz objął swym patronatem honorowym III edycję sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł.” 

12.02.2018 r. Warsztaty dla zarejestrowanych uczestników Sympozjum

obrazek
Firma B&R poprowadzi w piątek (9 marca) dla zarejestrowanych uczestników Sympozjum warsztaty pt. "Nowoczesne programowanie elementów automatyki".

Podczas warsztatu uczestnicy poznają atrakcyjny i przystępny sposób programowania elementów automatyki. Na zajęciach oswoimy się z systemem sterowania firmy B&R oraz innowacyjnym podejściem projektowania, które znacząco ułatwia programowanie nawet tak zaawansowanych elementów jak np. układy serwonapędowe.

Uczestnikami warsztatów mogą być zarówno uczniowie techników, szkół średnich oraz oczywiście studenci. Aby wziąć w nich udział należy znać podstawy programowania.

Zapraszamy do udziału!!!


09.02.2018 r. Kilka informacji o naszym partnerze - B&R

obrazek
B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji  z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwami na całym świecie.  Jako globalny lider w automatyce przemysłowej, B&R łączy najnowocześniejsze technologie z kunsztem inżynieryjnym, oferując klientom z praktycznie każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki maszyn i automatyki zakładowej, sterowania napędami, interfejsów HMI oraz zintegrowanej technologii bezpieczeństwa.

Jako firma oferująca innowacyjne rozwiązania dla przemysłu, staramy się szerzyć wiedzę o technologii B&R w środowiskach naukowych. Współpracujemy z wieloma wiodącymi uczelniami technicznymi w Polsce i na świecie oraz nieustannie rozwijamy naszą działalność w tym obszarze. W ramach nawiązanej współpracy wyposażamy laboratoria uczelni technicznych, co pozwala unowocześniać i uatrakcyjniać zajęcia dydaktyczne oraz propagować nowoczesne rozwiązania stosowane obecnie w przemyśle. Angażujemy się w wiele przedsięwzięć dla studentów, organizujemy m.in. praktyki, staże i warsztaty. Współpraca z uczelniami technicznymi znajduje swój wyraz także w realizacji prac badawczych i naukowych, aktywnym uczestniczeniu w procesie dydaktycznym oraz w ofercie miejsc pracy dla absolwentów.Więcej informacji na www.br-automation.com
 

Link do strony
https://www.br-automation.com/pl/kariera/studenci/

Polecamy filmy na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=_pHNJXsjVzM&index=2&list=PL_prqCg0ThYcWBZCUmPY8FbfwY81fyIbM

https://www.youtube.com/watch?v=VHhTL44RbPU&index=3&list=PL_prqCg0ThYcWBZCUmPY8FbfwY81fyIbM
  
https://www.youtube.com/watch?v=Cvczk952B1A


08.02.2018 r. Pierwsi Partnerzy

Mamy pierwszych potwierdzonych Partnerów III Sympozjum MTP:
obrazek
obrazek

07.02.2018 r. Rejestracja otwarta

Pod poniższym linkiem znajduje się formularz rejestracyjny. 
https://docs.google.com/forms/d/1J1Q2m8pDqdpn5nz1OiiMl3KyOL7pQfL00xjQDm7wdYE/edit?ts=5a7b0ad0 

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 22 lutego 2018 r. 

30.01.2018 r. Program i opłaty za uczestnictwo w Sympozjum

W odpowiednich zakładkach pojawiły się ramowy harmonogram  i opłaty za udział w Sympozjum

27.01.2018 r. Patroni Medialni

Mamy już potwierdzonych trzech Patronów Medialnych:
obrazekobrazekobrazek

26.01.2018 r. Witamy!

Witamy na stronie Sympozjum "Młodzi. Technika. Przemysł."